Emlak Otuz Gün

Maltepe’nin tam merkezindeki kurumsal ofisimiz tecrübeli ve profesyonel broker ve müşteri temsilcileriyle siz, gayrimenkul dostlarına Altayçeşme Mahallesi, Bolayır Sok. Bolayır Ap. No:12/C adresinde hizmet vermekten mutluluk duyar. “Müşterilerimizin kazancı, bizim kazancımızdır” ilkesi ile, isabetli tercih, uygun fiyat ve dürüst ticaret olmazsa olmazımızdır.

EMLAK 30 GÜN gayrimenkul değerleme, pazarlama, proje, finansal ve hukuki çözüm ortaklığı, arazi geliştirme, işyeri ve tüm ticari binaların değerlendirilmesi hususunda tecrübeli kadrosu ile hizmetinizdedir.

EMLAK 30 GÜN güvencesi ile, iyi alışverişler.

Saygılarımızla,
Recep KACAN - Broker


Gayrimenkul Alım-Satımında Dikkat Edecek Hususlar

 1. Gayrimenkul almak ve satmak başlı başına bir organizasyon ve danışmanlık işidir. Bu nedenle mutlaka kurumsal bir emlak şirketinin danışmanlığından faydalanmak gerekmektedir.
 2. Danışman olan kişi, emlak alım-satımında müşteriyi birebir etkileyen konulara hakim ve yönlendirebilme becerine sahip olmalıdır.
  1. Satıştan evvel elektrik, su, doğalgaz, aidat ve emlak borçları sıfırlanmalı ve bu belgeler alıcıya ibraz edilmelidir.
  2. Tapu üzerinde herhangi bir hukuki olumsuzluk olup olmadığı araştırılmalıdır. Örneğin bir emlak daha evvel morgage sistemi ile alınmış olabilir. Bunun ipoteği kaldırılmalı ve tapuya öyle gidilmelidir.
  3. Alıcı morgage kredisi kullanacaksa; onun adına en uygun banka, kuruluş, süre, faiz oranı araştırılmalı, ona göre yönlendirme yapılmalı ve tabii ki dosya masrafı da aynı kapsamda ele alınmalıdır.
 3. Alıcı ve satıcıya vergi mevzuatları ile ilgili durumlarda aydınlatma yapılmalıdır. Örneğin kişi emlakı aldıktan sonra 5 yıl içinde satmakta ise, alım ve satım fiyatları bakımından kendisinin aldığı ve sattığı fiyatlar arasında satış fiyatında lehine bir fark var ise mutlaka gelir vergisine tabii olacaktır. Bu rakam, sattığı fiyat ile aldığı fiyat arasındaki değerin vergilendirilmesi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu durumda vergilendirmeyi bilmeli ve buna mukabil vergiden düşümleri de kullanabilmelidir. Şöyle ki; kişinin, örneğin konutunu aldığı tarihteki fiyat 150.000 TL, şu an sattığı fiyat 250.000 TL olsun. 250.000 TL – 150.000 TL = 100.000 TL. Vergilendirilecek rakam 100.000 TL’dir.
  1. Bu rakamın 2011 yılı itibari ile muafiyeti 8.800 TL’dir. 100.000 TL – 8.800 TL = 91.200 TL kademe kademe vergilendirilecektir.
Emlak

Emlak

Emlak

Emlak

Emlak Otuz Gün

Tel.:0216 442 62 10
GSM:532 541 99 06
E-Posta: